Výsledky
dnes 23.leden

Liberec v Řecku zklamal a v Evropské lize končí. Plzeň předvedla neskutečný obrat a loučí se výhrou!

Šance Liberce na postup do jarní části Evropské ligy před čtvrtečním zápasem v Soluni stále žila. Po brzkém gólu a pojistce v druhém poločase však naděje definitivně pominula. Plzeň se s evropským pohárem loučila parádním obratem a vítězstvím nad Austrií.

Viktoria Plzeň
Autor: O2 Sport

Liberec přesvědčivou výhrou proti Karabachu ještě vykřesal plamínek naděje. K postupu do vyřazovací části Slovan musel porazit PAOK Soluň a navíc potřebovali pomoc od Fiorentiny.

Italský tým svůj svůj úkol splnil, Liberec však nikoliv. Po nevýrazném, a ne příliš kvalitním výkonu odjíždí Slovan z Řecka bez bodu a s porážkou 0:2.

Liberec

Gólem to zavánělo již ve 3. minutě, kdy se do vzduchu pověsil Fernando Varela. Z bezprostřední blízkosti však trestuhodně přestřelil. Fanoušky však již po chvílí dostal ze sedaček Garry Rodrigues, který se skvěle zorientoval ve vápně a zkušeně míč po zemi uklidil k levé tyči.

Nadobro pak pohřbil liberecké šance Dimitris Pelkas, který se dokázal hbitě dostat na přední tyč a uklidit krásný centr za záda bezmocného Martina Dúbravky. Zvrátit zápas se již libereckým fotbalistům nepodařilo. Navíc když se před branku PAOKu dostávali velice sporadicky.

Slovan tak ve skupině končí na posledním místě a v letošním ročníku Evropské ligy už bude pokračovat pouze Sparta Praha.

Ďuriš rozhodl o výhře

Viktoria Plzeň šla do zápasu proti Austrii bez šancí na postup.

Navíc brzy prohrávala o dvě branky a musela hrát 70 minut bez vyloučeného Hejdy.

Ještě do poločasu ale snížil Tomáš Hořava a obrat v závěrečné dvacetiminutovce dokonal Michal Ďuriš!