17.04.2024

Oceláři urvali první zápas v Pardubicích. Jak dopadne druhý?

HC Dynamo Pardubice

Redakce O2 TV Sport

Po úterním vítězství Třince 2:1 v prvním finálovém utkání proti Dynamu pokračuje série středečním duelem na východě Čech. Získá mistr druhý zápasový bod, nebo domácí srovnají sérii. Předzápasový program s moderátorem Janem Homolkou startuje v 17.15 hodin na O2 TV Sport.

„Neměli jsme dobrý vstup do utkání, první třetina se nám moc nepovedla. Chyběl nám pohyb a inkasovali jsme gól. Postupem času jsme se zlepšovali, nějaké šance jsme si vypracovali. Škoda, že jsme je neproměnili. V závěru nás zabrzdila vyloučení, to se nám nesmí stávat. Když potřebujeme ve třetí třetině zatlačit soupeře, tak se necháme dvakrát vyloučit... Pak už jsme nedostali šanci se o to porvat a výsledek zkorigovat. Zítra je nový zápas, nový den a my se na to připravíme,“ uvedl po úterním utkání hlavní kouč domácích Marek Zadina.

Podle útočníka Lukáše Radila, který měl na začátku třetí třetiny velkou šanci na vyrovnání v přesilové hře, musí Dynamo v dalších zápasech hrát důsledněji: „Dostali jsme hloupé góly, Třinec si to pak umí dobře pohlídat. Šance jsme sice měli, ale musíme je proměňovat. Pak by zápas byl o něčem jiném.“

Podle jednoho ze čtyř pamětníků poslední pardubické účasti ve finále v roce 2012 se Třinec držel očekávaného scénáře. „Třinec mě absolutně nepřekvapil. Hráli svůj hokej, který jim funguje. Takto hraje v play off pořád, dnes jim to vyšlo,“ uvedl Radil.

Východočeši si dobře uvědomují, že pokud chtějí uspět, musejí ve druhém utkání najít další cesty k třinecké brance. „Chybí možná větší klid. Je začátek finále, není potřeba to lámat. Musíme si věřit a proměňovat šance, být ve všem důslednější,“ prohlásil Radil.

Duel číslo dvě se bude hrát ve středu. „Nemáme co ztratit. Hrajeme finále, tady už můžeme jen získat. Jdeme do toho znovu a budeme doufat, že se štěstí zase přikloní k nám. To se musí odrazit od našich bojovnějších výkonů. Jestli chceme pohár, tak musíme najít cestu, jak jejich hokej zlomit. Musíme ještě víc chtít,“ uzavřel pardubický útočník.

Podle Zdeňka Motáka, hlavního kouče Slezanů, podali jeho svěřenci kvalitní a koncentrovaný výkon: „Myslím si, že po celou dobu zápasu, ve všech formacích, ve všech jednotlivcích. A nakonec to vedlo ke kýženému prvnímu bodu. Na obou stranách bylo poměrně dost šancí, nebyl tam jeden moment, který by dělal zápas. Pardubice měly dostatek šancí a my jsme také měli příležitosti. Nejen střelecké, ale i brankové, které jsme taky neproměnili.“

Útočník Andrej Nestrašil v rozhovoru s novináři přiznal, že po náročné semifinálové sérii vyjel poprvé na led až v úterý při předzápasovém rozbruslení. Zda ale měli Oceláři díky rozehranosti výhodu oproti Dynamu, které do finále postoupilo již před jedenácti dny, to nechtěl hodnotit. „To je dvousečné. Kdybychom prohráli, tak si asi budeme říkat, že oni byli odpočatí a my unavení. Určitě jsme chtěli začít aktivně a trošku jsme doufali, že si budou myslet, že jsme unavení, a postavíme to veprostřed. Nevím, jestli jsme je zaskočili... Ale dali jsme první gól, který nás trošku uklidnil, a od toho jsme se odrazili,“ řekl Nestrašil po třinecké výhře 2:1.

Oceláři postoupili přes čtvrtfinále i semifinále po maximálním počtu sedmi odehraných zápasů, proti Spartě v klíčovém duelu vstřelili vítězný gól až ve čtvrtém prodloužení. „V sobotu to bylo naprosto neuvěřitelné. Když jsme dali gól v prodloužení, energii jsme měli tak na dvě vteřiny slavení a to bylo celé. Další dva dny byly o tom co nejvíce spát, dobře se najíst,“ popsal následný program.

V neděli měli Slezané volno, v pondělí se vlakem přesunuli do Pardubic. „Jsme na konci sezony, zbývá maximálně šest zápasů a s tím v hlavě celou sezonu pracujeme. Spoustu věcí si odříkáte kvůli těmhle situacím, aby když nastanou, měli jste to v hlavě srovnané a dokázali tyhle zápasy ustát,“ uvedl třiatřicetiletý útočník.

S ohledem na minimum času mezi zápasy se Třinec na Pardubice podle Nestrašila ani nijak speciálně nepřipravoval. „Soustředili jsme se hodně na to, co my chceme dělat. Že bychom byli něčím zaskočení? On nebyl moc čas soupeře studovat na videu. Před čtvrtfinále máte deset dní, každý den se díváte na video a něco studujete. Teď to byla strašná rychlovka. Já byl na ledě v prodloužení a pak až dnes ráno tady na rozbruslení,“ řekl.

Třinec útočí na pátý titul v řadě a vstoupil do série vítězně, Andrej Nestrašil ale nepropadal euforii: „Bylo to fajn, ale my si říkáme, že slavíme do půlnoci a druhý den jdeme pracovat. Nic není u konce. Jsme rádi, že jsme urvali jeden zápas, ale pořád to nic neznamená. Teď se budeme soustředit na to, abychom ve středu hráli ještě líp než dnes.“

Moderátor Jan Homolka s experty Radkem Dudou a Václavem Nedorostem proberou první zápas série, který Třinec získal 2:1. „Rozebereme si také pardubické fauly v závěru utkání. Probereme také nahuštěnost třineckého programu,“ poznamenal Homolka. O předzápasové rozhovory se postarají Tereza Kubíčková a Jan Hrabal.

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME