07.05.2024

Cenu za oddanost hokeji získal Viktor Hübl

O2 TV Sport

Redakce O2 TV Sport

Sezona 2023/2024 hokejové Tipsport extraligy zapsala pomyslnou tečku na svém galavečeru. O2 TV Sport uděluje cenu za oddanost hokeji, tu letošní obdržel Viktor Hübl.

1276 zápasů, 402 gólů. V obou případech těžko pokořitelné extraligové rekordy. V roce 2015 se výrazně podepsal pod historicky jediný titul Litvínova. Po rozlučce s osudovým klubem přijal nabídku Chomutova, jemuž ve svých 45 letech pomohl k návratu do Chance ligy. Taková je stručná vizitka nového držitele ceny za oddanost hokeji. „A v klubu chtějí, abych ještě pokračoval, tak uvidíme,“ uvedl Hübl na galavečeru.

Hokejistou sezony byl dnes na slavnostním galavečeru v Praze vyhlášen Tomáš Filippi z Liberce. Dvaatřicetiletý útočník Bílých Tygrů vyhrál kanadské bodování základní části extraligy. Pro tři individuální ocenění si během vyhlášení 29. ročníku ankety došel na pódium Ondřej Kacetl, brankář mistrovského Třince.

Filippi odehrál všech 52 zápasů základní části a připsal si 62 bodů za 25 gólů a 37 asistencí. Díky většímu počtu vstřelených branek předčil třineckého Martina Růžičku (23+39). Lepší mezi střelci byl v dlouhodobé fázi jen Filippiho spoluhráč Jakub Rychlovský. V devíti utkáních play off přidal Filippi gól a sedm nahrávek.

Na trůnu pro nejlepšího hráče domácí nejvyšší soutěže vystřídal Filippi jiného útočníka Lukáše Sedláka z Pardubic. „Je to ocenění, které nevybírá nikdo u televize, ale rozhodují o něm samotní hráči. Takže ještě o to víc si toho vážím. A vážím si toho opravdu hrozně moc,“ řekl Filippi při vyhlášení ve Slovanském domě.

Nejlepším trenérem uplynulé sezony byl stejně jako loni vyhlášen Zdeněk Moták, hlavní kouč mistrovského Třince, který ovládl extraligu popáté za sebou.

„Moc děkuji za důvěru, vážím si toho. Ale musím opět zopakovat – je za tím v prvé řadě týmový úspěch. Kluci se strašně snažili a vydali ze sebe vše. Jak už jsem někde řekl, trénuji mimořádný tým. Mimořádný tým, co se týká srdce a duše,“ prohlásil Moták, jenž na pódiu dostal otázku, kdo by byl jeho vysněnou posilou přes léto, kdyby mohl vybrat jakéhokoliv hráče z jakékoliv země a doby: „Nevybral bych nikoho. Právě proto, že v Třinci trénuju – a doufám, že ještě nějakou dobu trénovat budu – opravdu mimořádné hráče.“

Třinečtí ovládli nejen sezonu, ale i dnešní vyhlášení. Kacetl byl oceněn jako nejlepší brankář, nejlepší hráč play off (Cena Václava Paciny) a navrch získal i Zlatou helmu Komerční banky udělovanou za nejhezčí akci sezony. Vítězem Radegast indexu je bek Ocelářů Richard Nedomlel.

Filippi byl oceněn i jako nejproduktivnější hráč, Rychlovský jako nejlepší střelec. Pod Ještěd zamířila i trofej pro nováčka sezony – Cenu Otakara Černého obdržel brankář Daniel Král. Nejlepším obráncem je kladenský Jiří Ticháček, nejlepším rozhodčím čárový Jiří Ondráček. Nejlepším hráčem utkání byl nejčastěji vyhlášen litvínovský útočník Ondřej Kaše.

U příležitosti 30. výročí od založení Asociace profesionálních klubů ledního hokeje v České republice byl založen Klub legend hokejové extraligy. Vznikl jako uznání a ocenění nejvýznamnějších osobností, které dosáhly výjimečných úspěchů nebo se jinak nesmazatelně zapsaly do extraligové historie svými výkony na ledě i mimo něj.

„Za 30 let extraligou prošla celá řada hokejových osobností, které se zapsaly do její historie. Klub legend tak bude uznáním a oceněním těch, kteří dosáhli v extralize výjimečných úspěchů, i těch, jejichž přínos pro nejvyšší hokejovou soutěž byl významný,“ uvedl ke vzniku Klubu legend ELH prezident APK LH Jan Tůma.

Do elitního klubu bylo letos uvedeno prvních 12 legend: brankář Roman Čechmánek (in memoriam), obránci František Ptáček s Petrem Kadlecem, útočníci Petr Leška, Jiří Dopita a Ondřej Kratěna, útočník a trenér Vladimír Růžička starší, trenéři Zdislav Tabara (in memoriam) a František Výborný, rozhodčí František Rejthar, komentátor a redaktor Aleš Procházka a funkcionář František Černík.

Anketa Tipsport extraligy ledního hokeje Hokejista sezony 2023/24:

Další články

PRÁVĚ VYSÍLÁME